خانه / سخت افزار / اپل برای کند کردن عمدی آیفون‌ها به دادگاه میرود

اپل برای کند کردن عمدی آیفون‌ها به دادگاه میرود

در اخبار روزهای گذشته اعلام کردیم که اپل به کند کردن عمدی آیفون های قدیمی بعد از به بازار آمدن مدل های جدید متهم شده است، روز گذشته نیز کمپانی اپل به این موضوع اعتراف کرد و اعلام کرد که برای رضایتمندی مشتریان خود به این روند در آینده نیز ادامه خواهد داد. حالا پس از مشخص شدن این ماجرا، دو کاربر گوشی های اپل، از این شرکت شکایت کرده اند.

Stefan Bogdanovich و Dakota Speas ادعا می کنند که تصمیم اپل مبتنی بر تغییرات قدرت پردازشی آیفون ها که بر عملکرد آنها تأثیرگذار است، نقض قرارداد می باشد، زیرا اپل به درستی به کاربران اطلاع رسانی نکرده است و رضایت آنها را قبل از اعمال تغییرات در نظر نگرفته است. این دو کاربر اعلام کرده اند که زمانی که آیفون های جدید به بازار معرفی میشدند، اپل به طور عمدی آیفون های مدل قدیمی تر را کند میکرد تا در نتیجه عملکرد ضعیف آنها، کاربران روی به گوشی های جدید بیاورند.

این که این دو شخص ادعا کرده اند اپل تنها به دلیل “آیفون های جدیدتر” دست به چنین اقدامی میزد، شاید چندان ادعای درستی به نظر نیاید، چرا که حالا مشخص شده است اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی گوشی، در زمانی که باتری قدرت کافی برای تأمین انرژی پردازنده را ندارد، بوده است.  دو فرد شاکی و شرکت حقوقی که نماینده آنها می باشد، در نظر این شکایت را به صورت عمومی اجرا کنند، به طوریکه تمامی افرادی که در آمریکا دارای آیفون های مدل قدیمی تر از آیفون ۸ و ۸ پلاس و ۱۰ هستند به لیست این شاکیان اضافه شوند. در صورت عملی شدن چنین تصمیمی تعداد شاکیان اپل بسیار زیاد خواهد شد.

همانطور که پیش تر اعلام شده بود، این اقدام اپل در ژانویه ۲۰۱۷، پس از آنکه این شرکت تعدادی شکایت مبنی بر خامشو شدن ناگهانی دستگاهشان دریافت کرد، صورت گرفت تا از این دست مسائل جلوگیری کند. در آن زمان و پس بیرون آمدن آپدیت ها کسی در مورد روش حل مسأله از اپل چیزی نپرسید، اما بعد از تحقیقات اخیر یکی از کاربران ردیت مشخص شد که چگونه مشکل حل شده است. در صورتی که کاربران می توانستند با تعویض باتری گوشی های قدیمی خود، آن را به حالت طبیعی بازگردانند، به دلیل اطلاع رسانی غیر شفاف اپل، خیلی از آنها گوشی خود را با یک گوشی جدیدتر معاوضه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *