خانه / اقتصادی / بازار سکه و ارز آرام گرفت

بازار سکه و ارز آرام گرفت

در هفته گذشته قیمت سکه بعد از یک دوره روند صعودی با حرکت نزولی همراه شد و مجددا به کمتر از یک میلیون ۴۰۰ هزار تومان بازگشت

بازار سکه و ارز جمعه ۹۶/۱۰/۱

حدود دو ماه اخیر قیمت سکه با تغییر و تحولات نسبتا زیادی همراه شد و تا مرز یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان نیز افزایش یافت که به منظور کاهش قیمت سکه و از بین رفتن حباب ایجاد شده روی آن بانک مرکزی اقدام به حراج سکه از سوی بانک کارگشایی کرد.
 این اقدام در چند نوبت صورت گرفت و تا حدودی قیمت سکه را پایین آورد؛ اما مجددا پس از چند روز شرایط به روال سابق بازگشت و قیمت سکه به شرایط پیشین باگشت. نهایتا پس از گذشته چند هفته طی روزهای اخیر بازار سکه نسبتا آرام شده و قیمت انواع سکه در مسیر نزولی قرار گرفته است.
 قیمت سکه تمام در شروع هفته ای که گذشت حدود یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بود. در ادامه هفته مسیر نزولی سکه آغاز شد و به یک میلیون ۳۹۷ هزار تومان رسید. در روزهای بعد نیز در ادامه این روند نرخ این نوع سکه  حدود یک میلیون و ۳۹۴ هزار تومان عرضه شد و در نهایت در آخرین روز هفته روی یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان ایستاد تا در مجموع طی یک هفته قیمت سکه تمام طرح جدید ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده باشد.
 به طور معمول قیمت طلا و قیمت دلار دو عاملی هستند که بازار سکه تحت تاثیر قرار می دهند. در روزهای اخیر بازار طلا و دلار با ثبات نسبی همراه شده است و در نتیجه بازار سکه از این آرامش تاثیر پذیرفته است.
 در یک هفته اخیر طلای جهانی حداکثر حدود چهار دلار نوسان پیدا کرده بود که نوسان چندانی به حساب نمی آید. از سوی دیگر دلار آمریکا در هفته اخیر با شیبی کند کاهشی شد و به کمتر از ۴۲۰۰ تومان رسید و در انتهای هفته روی ۴۱۹۵ تومان ایستاد.
 از این جهت بازارهای سکه، طلا و دلار در هفته ای که گذشته وضعیت نسبتا با ثباتی را پشت سر گذاشتند و در روندی آرام در مسیر نزولی قرار گرفتند.

مطلب پیشنهادی

جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دو تابعیتی

  نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس جزئیاتی از تخلف در مدیریت اکتشاف شرکت ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *